Zabiegi na muchy

Najbardziej znienawidzonym przez nas owadem jest bezapelacyjnie mucha. Pojawia się zawsze tam gdzie być jej nie powinno. Wszelakie imprezy na których pięknie eksponuje się pyszne potrawy są również w zainteresowaniu tych owadów. Walka z muchami nie jest łatwa. Są to owady które bardzo szybko uodparniają się substancje czynne zawarte w preparatach chemicznych. W praktyce wygląda to tak że co roku na muchy powinno stosować się środki  o innym składzie chemicznym. W gospodarstwach rolnych gdzie mamy do czynienia z żywym inwentarzem problem much jest szczególnie duży.
Są one przekleństwem gospodyń domowych ale także i zwierząt hodowlanych. Zwierzęta praktycznie przez całą dobę są narażone na bytowanie much w ich otoczeniu lub na nich samych. Owady te przenoszą liczne zarazki a tym samym mogą powodować choroby zwierząt i zmniejszać ich wydajność hodowlaną .
Często informujemy gospodarzy i farmerów że przyczyną tak dużej ilości owadów jest zbyt blisko składowany obornik. To właśnie w nim znajdują się jaja owadów z których po krótkim czasie wylecą dorosłe osobniki. Metodą walki z nimi jest po pierwsze wywożenie obornika jak najdalej od budynków inwentarskich a także stosowanie preparatów stosowanych bezpośrednio na obornik. Są to larwicydy które hamują rozwój larw a tym samym zatrzymują rozwój dorosłego owada. Walka z dorosłymi muchami to przede wszystkim opryski ścian zewnętrznych i wewnętrznych budynków. Są to preparaty o przedłużonym okresie działania. Producenci gwarantują 6-8 tygodni działania naniesionego preparatu. Z naszych doświadczeń ten okres jest nieco krótszy i zależy od wielu zewnętrznych czynników, takich jak deszcz, słońce i mechaniczne usuwanie preparatów. Posiadamy także dobrej jakości preparaty do smarowania elementów stolarki okiennej i drzwiowej. Dużą skutecznością  wykazują się różnego rodzaju pułapki na muchy oparte na wabikach. Dedykowane są zarówno dla pomieszczeń inwentarskich jak i pomieszczeń domowych. W ubiegłym sezonie takie pułapki zyskały dużą sympatie naszych klientów.
Posiadamy także trutki pokarmowe dla tych owadów które wysypuje się na tackach. Ich skuteczność jest także wysoka. Nasza firma produkuje i montuje profesjonalne siatki na owady w profilach aluminiowych w kilkunastu kolorach. Jesteśmy w stanie dopasować takie siatki do każdego rodzaju okien.
Zapraszamy serdecznie do skorzystania z usług naszej firmy w walce z natrętnymi owadami którymi są muchy.

PAWEŁ KWOLEK