ZWALCZANIE KRETÓW I NORNIC

Proszę Państwa krety są pod ochroną! Nie dotyczy to jednak przypadków kiedy czynią szkody na naszych posesjach czy też obszarach użyteczności publicznej. Jednym słowem możemy walczyć. Któż z nas 40 latków nie pamięta czechosłowackiej bajki „KRECIK”  i jego słodkiego zawołania „Ah jo”.
No cóż, w życiu codziennym te sympatyczne zwierzęta są w stanie doprowadzić nas do okrzyków o wiele bardziej niewybrednych. Byliśmy wielokrotnie świadkami jak piękne ogrody w ciągu kilku dni zmieniały się w pobojowiska. Płaczący właściciele a tym samym miłośnicy przyrody domagali się tylko jednego
„likwidacji tego szkodnika”. Często podejmowali sami nierówną walkę z kretem , która zawsze kończyła się tak samo tj. przegraną. Lanie dużych ilości wody do nor krecich nie przynosiło żadnego skutku. Chodzi o to że budowa kreciego domu jest tak skonstruowana że nic mu po ulewie nie będzie. Czekanie całodniowe z łopatą  na działce to zajęcie dla naprawdę cierpliwych. Kreta najczęściej aktywnego zaobserwujemy na ogrodzie o godzinie ok. 5 rano , 13 po południu i około 17. W tych godzinach możemy wyjść na łowy ale efekt i tak będzie raczej marny. W sklepach chemicznych dostępne są różnego rodzaju preparaty odstraszające typu „EKO” czy też ultradźwięki . Z naszych doświadczeń oraz naszych klientów możemy stwierdzić że są one niestety nieskuteczne.
Polecamy jedyny skuteczny sposób pozbycia się kretów z Państwa działki. Jest to profesjonalna i silna chemia którą może zaaplikować firma która posiada specjalne pozwolenia na jej zakup i użycie. Działa ona na zasadzie uwalniania się toksycznych gazów pod ziemią w korytarzach którymi przemieszczają się krety. Metoda jest niezwykle skuteczna  a efekty widać już po kilkunastu godzinach. Przy okazji nie niszczy roślin, trawy i sadzonek warzyw. Istnieje jedynie karencja co do spożycia warzyw jeżeli gleba na której rosną została poddana zabiegowi. Metoda zwalczania kretów  poprzez zastosowanie gazu jest w tej chwili najbardziej skuteczną. Zachęcamy Państwa do zamówienia tej usługi w naszej firmie a pozbędziecie się problemu z kretami i nornicami.

PAWEŁ KWOLEK