Latający problem

Najbardziej znienawidzonym przez nas owadem jest bezapelacyjnie mucha. Pojawia się zawsze tam gdzie być jej nie powinno. Walka z muchami nie jest łatwa. Są to owady które bardzo szybko uodparniają się substancje czynne zawarte w preparatach chemicznych. W praktyce wygląda to tak że co roku na muchy powinno stosować się środki  o innym składzie chemicznym. W gospodarstwach rolnych gdzie mamy do czynienia z żywym inwentarzem problem much jest szczególnie duży.

Są one przekleństwem gospodyń domowych, ale także i zwierząt hodowlanych. Zwierzęta praktycznie przez całą dobę są narażone na bytowanie much w ich otoczeniu lub na nich samych. Owady te przenoszą liczne zarazki a tym samym mogą powodować choroby zwierząt i zmniejszać ich wydajność hodowlaną.

Jak pozbywamy się much?

Często informujemy gospodarzy i farmerów że przyczyną tak dużej ilości owadów jest zbyt blisko składowany obornik. To właśnie w nim znajdują się jaja owadów z których po krótkim czasie wylecą dorosłe osobniki. Metodą walki z nimi jest po pierwsze wywożenie obornika jak najdalej od budynków inwentarskich a także stosowanie preparatów stosowanych bezpośrednio na obornik. Są to larwicydy które hamują rozwój larw a tym samym zatrzymują rozwój dorosłego owada. Walka z dorosłymi muchami to przede wszystkim opryski ścian zewnętrznych i wewnętrznych budynków. Są to preparaty o przedłużonym okresie działania. Producenci gwarantują 6-8 tygodni działania naniesionego preparatu. Z naszych doświadczeń ten okres jest nieco krótszy i zależy od wielu zewnętrznych czynników, takich jak deszcz, słońce i mechaniczne usuwanie preparatów. Posiadamy także dobrej jakości preparaty do smarowania elementów stolarki okiennej i drzwiowej. Dużą skutecznością  wykazują się różnego rodzaju pułapki na muchy oparte na wabikach. Dedykowane są zarówno dla pomieszczeń inwentarskich jak i pomieszczeń domowych. W ubiegłym sezonie takie pułapki zyskały dużą sympatie naszych klientów.

Posiadamy także trutki pokarmowe dla tych owadów które wysypuje się na tackach. Ich skuteczność jest także wysoka. Nasza firma produkuje i montuje profesjonalne siatki na owady w profilach aluminiowych w kilkunastu kolorach. Jesteśmy w stanie dopasować takie siatki do każdego rodzaju okien.


Skontaktuj się z nami

Chcesz dowiedzieć się więcej? Masz problem i chcesz pozbyć się go raz na zawsze? Zapraszamy do kontaktu.

Nasza firma to partner, na którym można polegać. Posiadamy certyfikaty potwierdzające nasze zaawansowane kwalifikacje i doświadczenie w dziedzinie DDD. Od 30 lat obsługujemy klientów w całej Polsce, zarówno firmy, jak i klientów indywidualnych, dostarczając im profesjonalne usługi na najwyższym poziomie. Nie czekaj aż problem się pogorszy. Zadzwoń lub napisz, a my zaczniemy działać od razu.

Codziennie od

8:00 – 20:00