ZAMGŁAWIANIE TERMICZNE
Firma „PROTON PLUS” pragnie przedstawić Państwu propozycję zabezpieczenia zakładu przed owadami. Chcielibyśmy przedstawić dość nowatorską metodę zwalczania owadów w zakładzie jaką jest zamgławianie termiczne.
1)ZAMGŁAWIANIE TERMICZNE
Zamgławiania dokonujemy poprzez zamgławiacz termiczny SUPERHAWK I PULSFOG. Jest to urządzenie zdolne do produkowania dużej ilości mgły. Nadaje się idealnie do stosowania w dużych halach produkcyjnych. Możemy nim dozować różne preparaty takie jak:

  • dezynfekanty, deodoranty, fungicydy oraz insektycydy.
  • Wytwarza 2100m3 mgły na minutę(maksymalnie)
  • Wielkość kropli od 0,5 do 50 mikronów.
  • Temperatura wytwarzanej mgły u wylotu z rury-70 *C.(nie powoduje wzrostu temperatury na halach zamgławianych)
  • Jest to profesjonalne urządzenie do zwalczania owadów, grzybów i drobnoustrojów.
  • Skuteczność zabiegu jest natychmiastowa

Firma „PROTON PLUS” już od kilku lat przeprowadza w przedsiębiorstwach branży spożywczej zabiegi zamgławiania termicznego w pomieszczeniach hal produkcyjnych, pomieszczeniach magazynowych, socjalno-bytowych jak również w ciągach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Zabiegi te są wykonywane pod kątem dezynsekcji i dezynfekcji w/w pomieszczeń czyli zniszczenia owadów biegających i latających, jak i grzybów, bakterii i wirusów mogących pojawiać się w zakładzie produkującym żywność. Polegają one na zamgławianiu pomieszczenia poprzez urządzenie zwane zamgławiaczem termicznym. Do zabiegu stosujemy koncentrat preparatu dezynsekcyjnego i dezynfekcyjnego, który w połączeniu z gorącym powietrzem emitowanym przez zamgławiacz wytwarza suchą lub mokrą mgłę. Mgła unosi się w pomieszczeniach zakładu przez kilkanaście godzin penetrując tym samym wszystkie zakątki pomieszczeń i urządzeń i wydostaje się otworami wentylacyjnymi przy okazji dezynfekując je również. Mgła nie wpływa w niekorzystny sposób na urządzenia w hali produkcyjnej gdyż ulega ona całkowitej biodegradacji. Dodatkowo można zastosować ten zabieg w kanałach wentylacyjnych niszcząc w ten sposób grzyby i bakterie.

Zaletą tego zabiegu jest również krótki czas potrzebny do osiągnięcia pełnego sukcesu. Wynosi on bowiem około 20 godzin od momentu przeprowadzenia zabiegu. Do zabiegów możemy zastosować kilkanaście rodzajów sprawdzonych i bezpiecznych preparatów chemicznych renomowanych koncernów chemicznych. W swojej ofercie posiadamy około 10 gatunków preparatów chemicznych, z czego 5 przeznaczonych jest do zwalczania wszystkich stadiów interesującego nas szkodnika(mklik i omacnica). Wszystkie posiadają atesty PZH. Charakteryzują się one dobrą penetracją pomieszczenia zamgławianego.  Również dużą zaletą tej metody jest to że nie jest wymagane mycie maszyn po wykonanym zabiegu jak również innych powierzchni płaskich w zakładzie. Preparaty nie pozostawiają także żadnego osadu na urządzeniach po wykonanej usłudze. Możemy stwierdzić że po każdorazowym zabiegu zakład jest wolny od zagrożeń ze strony insektów.

Zamgławianie termiczne

Taką metodą możemy zwalczać w zakładzie wszelkie owady latające wewnątrz jak i na zewnątrz zakładu. Jest to metoda niezwykle skuteczna i wszechstronna.

Dlaczego warto?

Z metody tej korzysta coraz więcej zakładów o profilu spożywczym przekonując się o jej skuteczności.

Zalety metody zamgławiania termicznego:
-bardzo duża skuteczność zabiegu
-duże bezpieczeństwo tej metody
-łatwość wykonania zabiegu
-krótki czas zabiegu i penetracji mgły(około20 godzin)
-łatwość przygotowania zakładu do zabiegu
-stosunkowo niski koszt zabiegu w odniesieniu do kubatury zakładu

Warunki jakie powinny zostać spełnione aby przeprowadzić zabieg zamgławiania:
-wyłączenie zakładu z produkcji od 24 do 48 godzin
-uszczelnienie okien i drzwi(jeżeli są nieszczelne)
-przykrycie odsłoniętych produktów, surowców folią(w zależności od rodzaju nośnika)
-po upływie 24 godzin udrożnienie(włączenie) wentylacji na czas 2 godzin

ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z TEJ METODY ZWALCZANIA SZKODNIKÓW.

Skontaktuj się z nami

Chcesz dowiedzieć się więcej? Masz problem i chcesz pozbyć się go raz na zawsze? Zapraszamy do kontaktu.

Nasza firma to partner, na którym można polegać. Posiadamy certyfikaty potwierdzające nasze zaawansowane kwalifikacje i doświadczenie w dziedzinie DDD. Od 30 lat obsługujemy klientów w całej Polsce, zarówno firmy, jak i klientów indywidualnych, dostarczając im profesjonalne usługi na najwyższym poziomie. Nie czekaj aż problem się pogorszy. Zadzwoń lub napisz, a my zaczniemy działać od razu.

Codziennie od

8:00 – 20:00