Zwalczanie komarów

Najlepszą i najpewniejszą metodą zwalczania  komarów jest chemia. Możemy dozować ją na różne sposoby a każdy z nich na pewno przyniesie zamierzony skutek. Najbardziej popularną metodą jest oprysk drzew, krzewów, trawy oraz ścian budynków sprawdzonym preparatem chemicznym. Teoretycznie w czasie kiedy nie ma dużych opadów deszczu to taki zabieg powinien być skuteczny przez następne 6-8 tygodni(dane producentów preparatów). W praktyce jest tak że jeżeli zabieg wytrzyma 4 tygodnie to możemy mówić o dobrze wykonanej robocie. Jednak 4 tygodnie bez krwiopijców na naszej działce to już nie byle co. Na fakt występowania komarów w naszym otoczeniu wpływa wiele czynników. Zazwyczaj są to aspekty pogodowe. Takie czynniki jak obfitość opadów deszczu jesienią czy śniegu zimą mają bezpośredni wpływ na to czy komarów będzie dużo czy wcale. Im bardziej śnieżna i łagodna zima oraz deszczowa wiosna tym większe populacje komarów które wylęgają się w małych rozlewiskach, oczkach wodnych i innych akwenach wodnych .

Impreza plenerowa bez komarów

Drugą metodą chemiczną zwalczania komarów jest zamgławianie termiczne. Polega ono na wytworzenie mgły w przestrzeni zewnętrznej która niesie ze sobą aktywny preparat chemiczny. Dociera ona we wszystkie zakamarki naszych ogrodów i skutecznie zwalcza komary ale także inne owady. Takie zabiegi możemy stosować również w dużych przestrzeniach (pola, lasy, parki). Często takie zabiegi wykonujemy przed imprezami plenerowymi gdzie organizatorom zależy na spokojnej zabawie bez intruzów. Skuteczność zabiegów chemicznych jest dość wysoka. Koszt takich zabiegów w przeliczeniu na areał na którym jest wykonywany także nie jest najwyższy. Posiadamy kilkanaście rodzajów preparatów dedykowanych wyłącznie do walki z komarami.
Możemy dopasować się do warunków panujących się na danym terenie w taki sposobów aby zabiegi były skuteczne. Istnieją także inne metody zwalczania komarów. Do takich należą pułapki, lampy owadobójcze czy też kadzidła odstraszające. Niestety skuteczność tych metod jest dużo niższa niż przeprowadzenie zabiegów chemicznych. Zachęcamy do skorzystania z tego rodzaju walki z komarami wraz z naszą firmą. Możemy zagwarantować Państwu skuteczną i profesjonalną usługę.

Skontaktuj się z nami

Chcesz dowiedzieć się więcej? Masz problem i chcesz pozbyć się go raz na zawsze? Zapraszamy do kontaktu.

Nasza firma to partner, na którym można polegać. Posiadamy certyfikaty potwierdzające nasze zaawansowane kwalifikacje i doświadczenie w dziedzinie DDD. Od 30 lat obsługujemy klientów w całej Polsce, zarówno firmy, jak i klientów indywidualnych, dostarczając im profesjonalne usługi na najwyższym poziomie. Nie czekaj aż problem się pogorszy. Zadzwoń lub napisz, a my zaczniemy działać od razu.

Codziennie od

8:00 – 20:00